Jak děti chránit před nástrahami internetu?

Blog o kyberbezpečnosti pro rodiče

JAK ZNĚLA VÝZVA?

Čím víc jsou děti online, tím víc hrozeb na ně ve virtuálním světě číhá. Pro rodiče je digitální prostředí často nepochopitelné, nebo se v něm nevyznají a nevědí, jak děti ochránit před nástrahami, kterých neustále přibývá. ESET jim chtěl skrze svůj magazín Safer Kids Online nabídnout pomocnou ruku. Přiblížit jim rizika, se kterými se děti můžou setkávat na internetu, a přidat tipy, jak o hrozbách mluvit i s těmi nejmenšími. A taky ukázat, že poskytuje šikovná softwarová řešení, která rodiče můžou využít.

Jak jsme si poradili?

Pomocí analytických nástrojů jsme definovali klíčová témata a konkrétní hrozby, se kterými se můžou děti setkávat online. Ve spolupráci s experty z ESETu a dětskou psycholožkou Jarmilou Tomkovou jsme pak vytvořili sérii článků, infografik a rozhovorů. Publikují se na 18 trzích napříč světem. Rodičům představují nejnovější trendy v online světě a seznamují je s platformami a technologiemi, které děti dennodenně používají. Nabízí rady, jak děti chránit i jak s nimi mluvit o digitální bezpečnosti. V obsahu odkazujeme na relevantní produkty ESETu, zejména skrze bannerovou reklamu a odkazy v textech.

Content se však zaměřuje nejen na rizika a místa, kde číhají hackeři – zdůrazňuje i pozitivní přínosy internetu, mimo jiné sociálních sítí. Třeba stále oblíbenějšího TikToku, který nemusí být jen obyčejnou kratochvílí, ale i vzdělávacím nástrojem. Přispíváme tak k mezigenerační výměně a vzájemnému pochopení. Jen když budou rodiče dětem rozumět, můžou jim také poradit, jak surfovat bezpečně.

CO KLIENT ZÍSKAL?

Společně se nám podařilo revitalizovat užitečného rádce, díky kterému se v nástrahách i přínosech online světa lépe orientují jak rodiče, tak děti. Díky tomu se ESET profiluje jako značka, která nejen prodává, ale především pomáhá. A přispívá tak k tomu, aby si publikum našlo cestu k jejím produktům. Oproti prvnímu roku našeho působení zaznamenal portál Safer Kids Online zvýšení návštěvnosti o 125%. Neplacená návštěvnost ve stejném období stoupla o 128%. Navíc se zvýšil i počet stažení zkušební verze produktu ESET Parental Control – o 252%.

Prohlédněte si magazín Safer Kids Online.

Mohlo by vás také zajímat...

Zajímá vás, co může obsah přinést vám?

Dáme vaší značce obsah. publikum. dosah. relevanci. pozornost.