Nejdůležitější bezpečnostní prvek jste vy

Kampaň na podporu bezpečné jízdy

JAK ZNĚLA VÝZVA?

Ze social listeningu a jiných výzkumů vychází, že lidé škodovky nejčastěji vnímají jako rodinná auta. Bezpečnost by tedy měla být pro ŠKODA AUTO důležitým tématem. Značka ji ale nikdy nekomunikovala jako samostatné téma, většinou spíš ad hoc formou článků či videí, případně jako součást produktové komunikace. Statistiky vyhledávání navíc ukazují, že bezpečnostní prvky vozidel patří mezi nejhledanější dotazy spojené s auty. Proto chtěla ŠKODA o bezpečnosti mluvit častěji a vytvářet víc inspirativního i užitečného obsahu.

Jak jsme si poradili?

Naším cílem bylo vyzdvihnout bezpečnost jako jedno z hlavních témat značky. Rozhodli jsme se dát obsahu lidskou tvář a zároveň zdůraznit, že bezpečná jízda závisí nejen na moderních prvcích vozidel, ale hlavně na nás, řidičích. Na tomto sdělení jsme postavili hlavní video. Kromě toho jsme vytvořili dvě „how-to“ videa a sérii užitečných článků, abychom zvýšili autoritu a vyhledatelnost ŠKODA AUTO v rámci tohoto tématu. Navíc jsme aktualizovali příslušnou landing page na webu automobilky a všechny obsahové aktivity na téma bezpečnosti shromáždili na jednom místě.

CO KLIENT ZÍSKAL?

Kampaň byla aktivovaná v pěti zemích. Hlavní video mělo 6,5 milionu zhlédnutí, how-to videa získala přes 1,6 milionu zhlédnutí a 26 000 engagementů na YouTube a Facebooku. Téměř 3 % těchto uživatelů proklikla do nové landing page na webu nebo na jeden z how-to článků.

Mohlo by vás také zajímat...

Zajímá vás, co může obsah přinést vám?

Dáme vaší značce obsah. publikum. dosah. relevanci. pozornost.