Talenty budoucnosti

Kariérní blog pro automobilku

JAK ZNĚLA VÝZVA?

Budoucnost patří technologiím. Digitalizuje se i automobilový průmysl – také Škoda Auto potřebuje talentované IT specialisty či absolventy technicky zaměřených vysokých škol. Přála si najít cestu, jak cílovou skupinu oslovit skrze své kariérní stránky a zároveň ukázat, že práce v automobilce není jen o výrobním pásu, ale i o práci s umělou inteligencí či daty.

Jak jsme si poradili?

Revitalizovali jsme obsah kariérního blogu a naplnili ho rozhovory (nejen) s IT odborníky z řad ŠKODA AUTO. Skrze reportáže z terénu jsme začali představovat ty nejzajímavější projekty a zvolili interaktivní scrollytellingový layout, který se nám do webu podařilo integrovat pomocí no-coding platformy Shorthand.

CO KLIENT ZÍSKAL?

Místo, kde poznáte to nejzajímavější ze Škoda Auto. A především příležitost oslovit potenciální kandidáty skrze poutavý obsah, který automobilku profiluje nejen jako atraktivního zaměstnavatele, ale také jako společnost, která formuje budoucí podobu vozů i měst.

Díky relevantnímu obsahu, pravidelnému publikování a zlepšenému, interaktivnímu UX se nám během jednoho roku po převzetí blogu podařilo zvýšit počet jeho unikátních uživatelů o 87 % a současně zvednout průměrnou dobu strávenou na článcích o 120 %. Zároveň 52 % návštěv blogu pochází z organického vyhledávání, což svědčí o jeho relativní nezávislosti na mediální podpoře.

Kariérní blog Škoda Auto byl oceněn Zlatým středníkem jako nejlepší elektronický časopis nebo blog roku 2022 a získal druhé místo v soutěži WebTop100 v kategorii Autentická kariérní komunikace.

Přečtěte si, co o naší spolupráci říkají employer branding specialisti Škoda Auto František Řezníček a Tomáš Geist. Nebo se podívejte přímo na naše články, které vychází na blogu ŠKODA Kariéra.

Mohlo by vás také zajímat...

Zajímá vás, co může obsah přinést vám?

Dáme vaší značce obsah. publikum. dosah. relevanci. pozornost.