Když zaměstnanci staví employer brand

Oceňovaný kariérní blog pro největší českou automobilku

JAK ZNĚLA VÝZVA?

Budoucnost patří technologiím. Digitalizuje se i automobilový průmysl – také Škoda Auto potřebuje talentované IT specialisty či absolventy technicky zaměřených vysokých škol. Přála si najít cestu, jak cílovou skupinu oslovit skrze své kariérní stránky a zároveň ukázat, že práce v automobilce není jen o výrobním pásu, ale i o práci s umělou inteligencí či daty.

 

Co nejpřirozeněji podporovat značku zaměstnavatele, vyvarovat se prázdných slibů a těžko uvěřitelných pohádek? Obtížná disciplína. Tým C3 Prague ovládá HR komunikaci skvěle. Revitalizoval náš kariérní blog a employer brand podporuje skrze autentické příběhy zaměstnanců i jejich projektů. Odráží v nich všechny hodnoty, které jsou pro Škodu Auto podstatné.“

Petra Meliška, vedoucí náboru a employer brandingu Škody Auto

Jak jsme si poradili?

Revitalizovali jsme obsah kariérního blogu a naplnili ho rozhovory s IT odborníky z řad Škody Auto, ale i dalšími profesionály. Příspěvky naplňují různé dlouhodobé cíle. Jednou skrze rozhovor s talentovanou techničkou dáváme i dalším ženám kuráž, aby zkusily technický obor. Jindy zase na příkladu mladé rodiny ukazujeme, že ve Škodě Auto můžete skloubit práci a rodinný život. Skrze reportáže z terénu představujeme projekty v návaznosti na náborové cíle. Hledá firma specialisty na vývoj elektroniky nebo motorů? Připravíme obsah s relevantními respondenty. Někteří z nich ho dokonce sami tvoří (prohlédněte si třeba Zápisník robotika). Zvolili jsme interaktivní scrollytellingový layout, který se nám do webu podařilo integrovat pomocí no-coding platformy Shorthand.

 

Když chceme lidi přimět k tak zásadnímu rozhodnutí, jako bývá změna práce, musíme být autentičtí a ukazovat, o čem práce u nás ve skutečnosti je. Příběh člověka přes standardní produktovou komunikaci nepředstavíte.”

Tomáš Geist, employer branding specialista Škody Auto

CO KLIENT ZÍSKAL?

Blog Škoda Kariéra je místo, které skrze příběhy lidí Škodu Auto profiluje jako moderního technologického zaměstnavatele. Ukazujeme konkrétní projekty a technologie, na kterých se můžete podílet. Autenticky komunikujeme atmosféru na pracovišti a firemní hodnoty. Než abychom je tlumočili prázdnými buzzwordy jako Práce, která vás posune, ilustrujeme vše na konkrétních příbězích lidí. Employer brand stavíme přirozeně a uvěřitelně. Obsah má úspěch i jako nástroj interní komunikace – zaměstnanci doporučují další respondenty a víc se dozvídají o svých spolupracovnících.

 

Díky relevantnímu obsahu, pravidelnému publikování a zlepšenému, interaktivnímu UX se nám v prvním roce po převzetí blogu podařilo zvýšit jeho návštěvnost o 75 % a současně zvednout průměrnou dobu strávenou na článcích o 120 %. Navíc blog každý měsíc odvede v průměru 310 uživatelů do výpisu aktuálních pozic ve Škodě Auto a dalších v průměru 370 klikne na přihlášení k odběru kariérního newsletteru.

 

Kariérní blog Škoda Auto získal cenu Zlatý středník v kategorii Nejlepší elektronický časopis nebo blog roku 2022. Bodoval i v soutěži WebTop100, a sice v kategorii Autentická kariérní komunikace.

Přečtěte si, co o naší spolupráci říkají employer branding specialisti Škody Auto František Řezníček a Tomáš Geist. Nebo se podívejte přímo na naše články, které vychází na blogu Škoda Kariéra.

Mohlo by vás také zajímat...

Zajímá vás, co může obsah přinést vám?

Dáme vaší značce obsah. publikum. dosah. relevanci. pozornost.