Alex Kersten a review na čtyřech kolech

Recenze elektromobilu ENYAQ iV

JAK ZNĚLA VÝZVA?

Představovat nový vůz uprostřed pandemie a napříč trhy? Pěkná výzva. Novinářské eventy nepřicházely v úvahu, velká novinka v portfoliu mladoboleslavské automobilky si ale žádala pořádné promo. Všechny podstatné informace o prvním elektromobilu Škoda Auto se měly dostat k dealerům, novinářům i (potenciálním) zákazníkům.

Jak jsme si poradili?

Ve spolupráci s Alexem Kerstenem, britským novinářem a šéfredaktorem oblíbeného portálu Car Throttle, jsme přichystali jsme obsáhlý balík lehce modifikovatelných digitálních assetů. Celkem jsme vytvořili přes 200 kusů obsahu. Mimo jiné 60vteřinové videorecenze nebo hodinové rozhovory s relevantními odborníky. Příspěvky jsme pak distribuovali napříč digitálními platformami Škoda Auto, od magazínu Storyboard až po sociální sítě jednotlivých trhů, a na uživatele je cílili podle toho, v jaké fázi customer journey se zrovna nacházeli.

CO KLIENT ZÍSKAL?

Způsob, jak odborné i laické veřejnosti nabídnout všechny potřebné informace o novém modelu, aniž by musela pořádat velkolepé eventy. A taky cestu, jak zachytit uživatele v jakékoli fázi informovanosti – ať už ENYAQ iV vidí poprvé, nebo už skoro sedí za volantem.

Díky kvalitně zpracovaným video recenzím se nám podařilo vyvolat vyšší zájem o nový model ENYAQ iV, což dokládá jak více než 535 000 zhlédnutí videí, tak zejména 23% míra prokliku z článků do konfigurátoru ENYAQ iV na webu Škoda Auto. 1/6 těchto uživatelů pak konfiguraci dokončila. To představuje 2x vyšší míru konverze než průměr v roce 2021.

Obsah vedle toho získal 20 000+ dodatečných interakcí na kanálech Alexe Kerstena, 35 zpětných odkazů ze zpravodajských webů do článků na magazínu Storyboard, a digitální assety využilo 12 trhů Škoda Auto.

Projekt byl oceněn prvním místem v soutěži WebTop100 2022 v kategorii Influencer marketing.

Podívejte se na recenze na Škoda Storyboard nebo si přečtěte víc na Mediář.cz

Mohlo by vás také zajímat...

Zajímá vás, co může obsah přinést vám?

Dáme vaší značce obsah. publikum. dosah. relevanci. pozornost.