Alex Kersten a review na čtyřech kolech

Recenze elektromobilu ENYAQ iV

JAK ZNĚLA VÝZVA?

Představovat nový vůz uprostřed pandemie a napříč trhy? Pěkná výzva. Novinářské eventy nepřicházely v úvahu, velká novinka v portfoliu mladoboleslavské automobilky si ale žádala pořádné promo. Všechny podstatné informace o prvním elektromobilu Škoda Auto se měly dostat k dealerům, novinářům i (potenciálním) zákazníkům.

Jak jsme si poradili?

Ve spolupráci s Alexem Kerstenem, britským novinářem a šéfredaktorem oblíbeného portálu Car Throttle, jsme přichystali jsme obsáhlý balík lehce modifikovatelných digitálních assetů. Celkem jsme vytvořili přes 200 kusů obsahu. Mimo jiné 60vteřinové videorecenze nebo hodinové rozhovory s relevantními odborníky. Příspěvky jsme pak distribuovali napříč digitálními platformami Škoda Auto, od magazínu Storyboard až po sociální sítě jednotlivých trhů, a na uživatele je cílili podle toho, v jaké fázi customer journey se zrovna nacházeli.

CO KLIENT ZÍSKAL?

Způsob, jak odborné i laické veřejnosti nabídnout všechny potřebné informace o novém modelu, aniž by musela pořádat velkolepé eventy. A taky cestu, jak zachytit uživatele v jakékoli fázi informovanosti – ať už ENYAQ iV vidí poprvé, nebo už skoro sedí za volantem.

Díky kvalitně zpracovaným video recenzím se nám podařilo vyvolat vyšší zájem o nový model ENYAQ iV, což dokládá jak více než 535 000 zhlédnutí videí, tak zejména 23% míra prokliku z článků do konfigurátoru ENYAQ iV na webu Škoda Auto. 1/6 těchto uživatelů pak konfiguraci dokončila. To představuje 2x vyšší míru konverze než průměr v roce 2021.

Obsah vedle toho získal 20 000+ dodatečných interakcí na kanálech Alexe Kerstena, 35 zpětných odkazů ze zpravodajských webů do článků na magazínu Storyboard, a digitální assety využilo 12 trhů Škoda Auto.

Projekt byl oceněn prvním místem v soutěži WebTop100 2022 v kategorii Influencer marketing.

Přečtěte si víc na Mediář.cz

Mohlo by vás také zajímat...

Zajímá vás, co může obsah přinést vám?

Dáme vaší značce publikum. dosah. relevanci. pozornost. obsah.