Tradiční řemeslo v moderním hávu

Obsahová a social media strategie pro sklárnu

JAK ZNĚLA VÝZVA?

Bez sociálních sítí ani ránu – to ví snad každá firma. Jenže jak komunikovat uceleně napříč online kanály, sjednotit vizuální styl a vyzdvihnout hodnotu křišťálových děl na všech relevantních trzích? S tím potřebovala legendární karlovarská sklárna poradit.

Jak jsme si poradili?

Revitalizovali jsme komunikaci na Facebooku, LinkedInu a Instagramu a pomocí propracovaného cílení začali příspěvky mířit na relevantní uživatele a trhy. Texty i vizuály jsme začali stavět tak, aby akcentovaly nikoli produkty jako takové, ale spíš emoce a zážitky, které se s nimi můžou pojit. Oživili jsme i blog, začali publikovat reportáže přímo ze sklárny a taky rozhovory s těmi, kdo Moser znají nejlíp: samotnými skláři, brusiči či rytci. Zdůraznili jsme, že za každým dílem karlovarské sklárny jsou hodiny ruční práce, díky které mají objekty od Moseru obrovskou hodnotu.

CO KLIENT ZÍSKAL?

Komunikaci, se kterou se zákazníci dokážou lépe ztotožnit. A taky možnost ukázat, že křišťálové objekty nabízejí daleko víc než jen pěknou podívanou – dokážou v sobě zachytit emoce, zážitky i vzpomínky.

O relevanci nově nastavené komunikace na sociálních sítích a blogu Moseru svědčí zlepšené kvalitativní ukazatele, jako je například 175% růst počtu zapojených uživatelů na Facebooku a Instagramu nebo 121% nárůst průměrné doby strávené na článcích. Oživení blogu, pravidelné aktualizace a větší social media aktivita na zahraničních trzích také vedly mj. k 71% zvýšení počtu klíčových slov, na která se web Moser umísťuje na prvních 10 stránkách vyhledávání Google.

Data porovnávají rok 2021, kdy jsme převzali sociální sítě a blog Moseru, oproti roku 2020.

Přečtěte si, co jsme se o skle dozvěděli při tvorbě rozhovorů na blog Moser.

Nebo se podívejte, jak jsme natáčeli ve sklárně.

Mohlo by vás také zajímat...

Zajímá vás, co může obsah přinést vám?

Dáme vaší značce obsah. publikum. dosah. relevanci. pozornost.