Seriál Jana Čejky, koordinátora robotizace svařoven Škoda Auto

Zápisník robotika

JAK ZNĚLA VÝZVA?

Aktivní zaměstnanci, kteří tvoří informacemi nabitý obsah a chtějí ho ukázat světu – sen mnoha firem. Jenže jak odborné povídání překlopit do atraktivní a stravitelné formy? Když nás koordinátor robotizace svařoven Škoda Auto a přední robotik Jan Čejka oslovil, že by rád zvýšil osvětu ve svém oboru a publikoval na kariérním blogu automobilky seriál ze světa automatizace, přemýšleli jsme, jak tak složité téma uchopit.

Jak jsme si poradili?

Obsah jsme strukturovali do menších tematických bloků a sdělení podpořili výraznými vizuálními prvky. Seriál jsme zasadili do takzvaného hub-and-spoke modelu – z jednoho centrálního článku (hub), který dané téma shrnuje a zároveň slouží jako rozcestník, vedeme do jednotlivých detailnějších článků (spoke), které rozvíjejí konkrétní podtémata a jsou vzájemně prolinkované. Tento model propojování obsahu je ideální z pohledu SEO. Google a další vyhledávače poznají, že články tvoří celek a že web systematicky a dlouhodobě zaštiťuje obsah na dané téma. Google pak platformu považuje za autoritu pro konkrétní expertizu, a umisťuje web výš ve výsledcích vyhledávání. Zvyšuje se také pravděpodobnost, že uživatelé zůstanou na webu déle a navštíví více stránek – i to má Google rád.

Zároveň můžeme do rozcestníku kdykoli přidat nový díl. Každý z článků má zároveň svou audioverzi – rozšiřujeme tak možnosti konzumace obsahu. Pokud nemá uživatel chuť číst, může si vše poslechnout třeba cestou do práce nebo při běhání.

CO KLIENT ZÍSKAL?

Nejenže se podařilo splnit přání jednoho z předních expertů Škoda Auto, ale díky seriálu zároveň možní zájemci o práci ve Škoda Auto vidí, že tu pracují opravdoví profesionálové a nadšenci. Klient získal unikátní obsah o robotice, který v českém online prostředí nemá obdoby. Dlouhodobě tak ukazuje, jak atraktivní může být technika.

Mohlo by vás také zajímat...

Zajímá vás, co může obsah přinést vám?

Dáme vaší značce obsah. publikum. dosah. relevanci. pozornost.