Promyšleně nakupovat, jíst, vařit

Videoseriál o chytrém nakupování

JAK ZNĚLA VÝZVA?

Ta největší hodnota z nákupu? Když víte, jak ho co nejefektivněji zpracovat a neplýtvat penězi, jídlem ani časem. Chtěli jsme ukázat, že hypermarket může nejen prodávat, ale i pomáhat, a být průvodcem na cestě za lepším stravováním.

Jak jsme si poradili?

Oslovili jsme Petru Burianovou, vítězku soutěže amatérských pekařů Peče celá země. Jako maminka pěti dětí má v rukávu spoustu tipů, jak v kuchyni šetřit čas a nákupy promýšlet. Společně jsme natočili šestidílný seriál, který poradil, jak a proč zamrazovat, co dělat, aby se potraviny nekazily, nebo jak chystat pokrmy do zásoby. Videa jsme zasadili do doprovodných článků a publikovali je na blogu hypermarketu.

CO KLIENT ZÍSKAL?

Na YouTube seriál zaznamenal téměř 1 400 000 zhlédnutí. Průměrná míra udržení uživatele u videí činila 76 %, což výrazně převyšuje udávanou průměrnou míru pro YouTube (50-60 %). Dokazuje to, že užitečnost obsahu zvyšuje pravděpodobnost, že uživatel video dokouká do konce. Tento kvalitní engagement spolu s optimalizací obsahu pro vyhledávače vedl k tomu, že na dotaz „petra burianová“ na YouTube a Google se videa zobrazují mezi prvními 20 výsledky vyhledávání.

Celý seriál si můžete prohlédnout na blogu globus.cz.

Mohlo by vás také zajímat...

Zajímá vás, co může obsah přinést vám?

Dáme vaší značce obsah. publikum. dosah. relevanci. pozornost.