O krok napřed před hackery

Mezinárodní průvodce kyberbezpečností

JAK ZNĚLA VÝZVA?

Chránit cenná data? Pro velké společnosti, které mají vlastní IT oddělení, většinou žádný problém. Zato malé podniky na poli kyberbezpečnosti často tápou, i když zhruba 43 % útoků míří právě na ně, uvádí výzkum společnosti Accenture z roku 2019. Následky napadení přitom můžou být pro malé firmy devastující. Podle americké organizace National Cyber Security Alliance dokonce zbankrotuje až 25 % z nich. Slovenská společnost ESET, která vyvíjí a prodává antivirové softwary, si přála situaci změnit a zvýšit osvětu o datové bezpečnosti v menších i středních podnicích.

Jak jsme si poradili?

Vytvořili jsme Digital Security Guide, mezinárodní content hub. IT specialistům i ředitelům malých a středních firem ukazujeme, co hýbe světem digitální bezpečnosti. Nabízíme mimo jiné praktické handbooky i návody, které můžou ihned začít uplatňovat v praxi. Obsah dáváme dohromady spolu s experty z ESETu – ti nové hrozby nepřetržitě monitorují a my jejich know-how předáváme dál, třeba skrze rozhovory. Zapojujeme i mezinárodní partnery ESETu, kteří nám pomáhají zpracovat specifická témata – od zálohování dat až po outsourcing kyberbezpečnosti. Význam efektivních IT řešení a datové bezpečnosti podtrhujeme také infografikami či případovými studiemi. Postřehy tak dokážeme předat atraktivně a srozumitelně. Nabízíme relevantní a spolehlivý obsah, zaštítěný expertizou odborníků ESETu, aniž by oni sami museli cokoli tvořit. Netlačíme ani konkrétní produkty ESETu – na ty odkazujeme sekundárně, například pomocí bannerů. ESET přirozeně profilujeme jako značku, která dobře zná potřeby IT specialistů a je ready to help. Kdykoli a kdekoli.

CO KLIENT ZÍSKAL?

Vytvořili jsme místo, kde IT specialisté najdou vše podstatné o současném děním na poli digitální bezpečnosti. Sledovat veškeré trendy je fuška – my jim pomáháme být v obraze. ESET zároveň získal dlouhodobou obsahovou platformu, která se kontinuálně rozvíjí. Oproti prvnímu roku vzrostla návštěvnost z organického vyhledávání 12x. Ve stejném období se průměrná měsíční čtenost článků zvýšila o 393 %. Zároveň se ale ukazuje, že obsah může přispět i k okamžitému zvýšení konverzí: oproti prvnímu roku se zvedl počet stažení prémiového obsahu o 54 % a počet prokliků z článků na produktové stránky o 27 %. V současnosti je magazín Digital Security Guide dostupný na 11 světových trzích, včetně Velké Británie, USA, Itálie, Německa, Nizozemí, Španělska, České republiky, Brazílie a Singapuru. Do tvorby se jednotlivé trhy zapojují a obsah si adaptují podle svých potřeb. Z Prahy a Bratislavy tak posíláme content o kyberbezpečnosti do celého světa.

Když píšete o kyberbezpečnosti, často se pohybujete na hraně několika oborů. Přečtěte si náš článek o tom, jak souvisí kyberbezpečnost a psychologie. Články, které píšeme pro ESET, můžete vidět na blogu Digital Security Guide.

Mohlo by vás také zajímat...

Zajímá vás, co může obsah přinést vám?

Dáme vaší značce obsah. publikum. dosah. relevanci. pozornost.