I hypermarket může pomáhat

Brand narrative a obsahová strategie

JAK ZNĚLA VÝZVA?

Věříme, že by značky měly vystupovat tak, aby byly užitečné pro své cílové publikum. Na užitečnosti jsme proto chtěli postavit také brand narrative největšího českého hypermarketu. Jak ji ale promítnout nejen do online komunikace, ale taky do letáků, televizních i rádiových spotů a značku na ní stavět dlouhodobě?

Jak jsme si poradili?

Tradiční reklamu jsme propojili s obsahem, který pomáhá. Na blogu Globusu jsme začali pravidelně publikovat články, které mimo jiné poradily, jak promyšleně nakupovat či skladovat potraviny, aby vydržely co nejdéle, a zákazníci tak z nákupu získali to nejlepší.

Při hledání relevantních témat jsme vycházeli ze social listeningu, zohlednili potřeby lidí a nabídli odpovědi na jejich otázky. Na online komunikaci navázaly šikovné tipy v katalozích i hardsellových spotech. Všechny formáty jsme zkrátka provázali a vytvořili systém, kdy kampaňová komunikace nachází oporu v dlouhodobém contentu. Globus se tak stal relevantním a spolehlivým zdrojem informací.

CO KLIENT ZÍSKAL?

Díky obsahu vycházejícímu z reálných potřeb lidí a odpovídajícímu na jejich otázky přicházejí uživatelé na blog sami od sebe, a nemusíme je tak tlačit jen pomocí reklamy. Za první rok fungování blogu vzrostla jeho neplacená návštěvnost o 83 %.

Pravidelně publikovaný obsah také pomohl navýšit počet klíčových slov, na která se web Globusu umísťuje na prvních 10 stránkách Google vyhledávání, o 32 %, což přispělo k 64% nárůstu návštěvnosti článků z organického vyhledávání. Nejúspěšnější obsah, průvodce bezpečným nákupem v době koronaviru, posbíral přes 50 000 návštěv.

Mohlo by vás také zajímat...

Zajímá vás, co může obsah přinést vám?

Dáme vaší značce obsah. publikum. dosah. relevanci. pozornost.