Videoseriál o chytrém nakupování

Petra Burianová, pekařka, cukrářka, bloggerka a první vítězka soutěže Peče celá země, ve videoseriálu pro Globus - C3 Prague case study

Promyšleně nakupovat, jíst, vařit

JAK ZNĚLA VÝZVA?

Ta největší hodnota z nákupu? Když víte, jak ho co nejefektivněji zpracovat a neplýtvat penězi, jídlem ani časem. Chtěli jsme ukázat, že hypermarket může nejen prodávat, ale i pomáhat, a být průvodcem na cestě za lepším stravováním.

JAK JSME SI PORADILI?

Oslovili jsme Petru Burianovou, vítězku soutěže amatérských pekařů Peče celá země. Jako maminka pěti dětí má v rukávu spoustu tipů, jak v kuchyni šetřit čas a nákupy promýšlet. Společně jsme natočili šestidílný seriál, který poradil, jak a proč zamrazovat, co dělat, aby se potraviny nekazily, nebo jak chystat pokrmy do zásoby. Videa jsme zasadili do doprovodných článků a publikovali je na blogu hypermarketu.

JAK SI SERIÁL VEDL?

Na YouTube seriál zaznamenal téměř 1 400 000 zhlédnutí. Průměrná míra udržení videa činila 76 %, což výrazně převyšuje udávanou průměrnou míru pro YouTube (50-60 %). Dokazuje to, že užitečnost obsahu zvyšuje pravděpodobnost, že uživatel video dokouká do konce. Tento kvalitní engagement spolu s optimalizací obsahu pro vyhledávače vedl k tomu, že na dotaz „petra burianová“ na YouTube a Google se videa zobrazují mezi prvními 20 výsledky vyhledávání.

Celý seriál naleznete mj. na YouTube kanálu Globusu.

c3_logo_footer

C3 Prague s.r.o.
IČO: 05081319
DIČ: CZ05081319

Přemyslovská 43
130 00, Praha – Žižkov

+420 221 589 111

© 2022 C3 Prague

Všechna práva vyhrazena