Brand narrative a obsahová strategie

Obsahová strategie, brand narrative a blog pro hypermarket Globus - C3 Prague case study

Jak může hypermarket pomáhat?

JAK ZNĚLA VÝZVA?

Věříme, že by značky měly vystupovat tak, aby byly užitečné pro své cílové publikum. Na užitečnosti jsme proto chtěli postavit také brand narrative největšího českého hypermarketu. Jak ji ale promítnout nejen do online komunikace, ale taky do letáků, televizních i rádiových spotů a značku na ní stavět dlouhodobě?

JAK JSME SI PORADILI?

Tradiční reklamu jsme propojili s obsahem, který pomáhá. Na blogu Globusu jsme začali pravidelně publikovat články, které mimo jiné poradily, jak promyšleně nakupovat či skladovat potraviny, aby vydržely co nejdéle, a zákazníci tak z nákupu získali to nejlepší.

Při hledání relevantních témat jsme vycházeli ze social listeningu, zohlednili potřeby lidí a nabídli odpovědi na jejich otázky. Na online komunikaci navázaly šikovné tipy v katalozích i hardsellových spotech. Všechny formáty jsme zkrátka provázali a vytvořili systém, kdy kampaňová komunikace nachází oporu v dlouhodobém contentu. Globus se tak stal relevantním a spolehlivým zdrojem informací.

CO HYPERMARKET ZÍSKAL?

Díky obsahu vycházejícímu z reálných potřeb lidí a odpovídajícímu na jejich otázky přicházejí uživatelé na blog sami od sebe, a nemusíme je tak tlačit jen pomocí reklamy. Za první rok fungování blogu vzrostla jeho neplacená návštěvnost o 83 %.

Pravidelně publikovaný obsah také pomohl navýšit počet klíčových slov, na která se web Globusu umísťuje na prvních 10 stránkách Google vyhledávání, o 32 %, což přispělo k 64% nárůstu návštěvnosti článků z organického vyhledávání. Nejúspěšnější obsah, průvodce bezpečným nákupem v době koronaviru, posbíral přes 50 000 návštěv.

c3_logo_footer

C3 Prague s.r.o.
IČO: 05081319
DIČ: CZ05081319

Přemyslovská 43
130 00, Praha – Žižkov

+420 221 589 111

© 2022 C3 Prague

Všechna práva vyhrazena