Seriál pro rodiče na kariérním blogu Škoda Auto

Jak podpořit vztah dětí k technice?

JAK ZNĚLA VÝZVA?

Škoda Auto je největší technologický zaměstnavatel v Česku. Vnímá jako svou společenskou odpovědnost přispívat k technické gramotnosti příštích generací. Tentokrát si přála oslovit zcela nové publikum: rodiče dětí na prvním stupni základních škol, tedy sociální skupinu, která zásadně ovlivňuje motivace i rozhodnutí dětí. Rodiče můžou děti rovněž podpořit, aby si našly cestu k matematice, fyzice i dalším předmětům. Škoda Auto hledala cesty, jak toto cílové publikum zasáhnout, a i v těch nejmenších rozvíjet pozitivní vztah k technickým oborům.

Jak jsme si poradili?

Pro kariérní blog Škoda Auto, o který se dlouhodobě staráme, jsme připravili sedmidílný seriál Cesta k technice, plný hodnotného obsahu. Rodičům nabízí nejen tipy na cvičení nebo matematické úlohy, ale také psychologickou perspektivu: zabýváme se motivací, podporou sebevědomí či dovedností přijímat prohry. Veškerý obsah vznikl v konzultaci s dětskou psycholožkou a řadou expertů z různých oblastí, od technologické gramotnosti až po ředitele škol a další partnery. Ti nám zároveň pomáhají obsah šířit skrze své kanály. Součástí většiny dílů je i prémiový obsah, který poskytujeme výměnou za subscribe. Sbíráme tak kontakty na rodiče a můžeme s nimi pracovat dlouhodobě.

Na jednotlivé díly vedeme z přehledného rozcestníku. Uplatňujeme takzvaný hub-and-spoke model, ideální z hlediska SEO – z jednoho centrálního článku (hub) vedeme do jednotlivých detailnějších článků (spoke). Ty jsou vzájemně propojené pomocí odkazů. Google a další vyhledávače díky tomu poznají, že články tvoří celek a že se web systematicky a dlouhodobě věnuje obsahu na dané téma. Google pak platformu považuje za autoritu pro konkrétní expertizu, a umisťuje web výš ve výsledcích vyhledávání. Zvyšuje se také pravděpodobnost, že uživatelé zůstanou na webu déle a navštíví více stránek – i to má Google rád. Seriál je zároveň pilotem pro větší projekty, které se chystají pro následující roky a mají odstartovat systematickou podporu technického vzdělávání dětí ze strany Škoda Auto.

CO KLIENT ZÍSKAL?

Podařilo se vytvořit pilotní projekt, který oslovuje zcela novou cílovou skupinu. Tento druh a šíře obsahu, zaštítěného konkrétní značkou, nemá v českém prostředí obdoby. Seriál Cesta k technice podporuje obraz Škoda Auto jako autority v oblasti technického vzdělávání, které značka zároveň vnímá jako svou společenskou odpovědnost. Skrze užitečný obsah přispívá k tomu, aby se děti techniky nebály, a možná ji jednou dokonce začaly studovat – a jednou třeba pracovaly právě pro mladoboleslavskou automobilku.

Mohlo by vás také zajímat...

Zajímá vás, co může obsah přinést vám?

Dáme vaší značce obsah. publikum. dosah. relevanci. pozornost.